Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje Lietuva pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2020.12.18 / Atnaujinta 2020.12.18 18:47
  Ženevoje Lietuva pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Reaguodama į paskelbtą JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro pranešimą apie COVID-19 poveikį žmogaus teisėms Ukrainoje, Lietuva kartu su daugeliu kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir partnerių išreiškė gilų susirūpinimą dėl rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupacinės valdžios neteisėtai užimtoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste ir Rytų Ukrainos regionuose.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas pabrėžė Lietuvos paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažįstamas jos sienas bei išreiškė susirūpinimą dėl okupuotose teritorijose sugriežtintų žmonių judėjimo laisvės apribojimų dėl pandemijos ar Rusijos ir jos remiamų separatistinių grupuočių Donbase pandemijos pasitelkimo  kaip preteksto ribojimams. Lietuvos atstovas paragino Rusiją nutraukti sistemingus tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams, taip pat paleisti Rusijos neteisėtai sulaikytus ir įkalintus Ukrainos žmogaus teisių gynėjus.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos JT šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas - skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ID BY.jpg

  Liepos 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 47-ojoje sesijoje vyko interaktyvus dialogas su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisėms Baltarusijoje Anais Marin, kurio metu pristatytas pranešimas apie ženkliai pablogėjusią žmogaus teisių padėtį šalyje bei pateiktos pranešėjos rekomendacijos.

  Liepos 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviajame dialoge su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

  LT_judges.jpg

  Birželio 28 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu dar kartą pasmerkė Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą tyrusius ir nagrinėjusius Lietuvos prokurorus ir teisėjus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Birželio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis PEN America ir Human Rights House Foundation organizuotame nuotoliniame renginyje, skirtame nepriklausimos žiniasklaidos atstovų persekiojimui Baltarusijoje, paragino tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Baltarusijoje įkalintais žurnalistais ir kitais neteisėtai sulaikytais asmenimis, tarp jų Ramanu Pratasevičiumi ir Sofija Sapega, ir siekti jų išlaisvinimo.  

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  39886672.JPG

  Birželio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos užsienio reikalų ministro vardu iškilmingai įteikė ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Austrijos nuolatinei atstovei Ženevoje ambasadorei Elisabeth Tichy-Fisslberger.

  Atstovybių naujienos »

  Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »