Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras E. Meilūnas: Rusijos atsakomybės už įvykdytus nusikaltimus užtikrinimas – saugesnės visų šalių ateities garantas

Sukurta 2023.11.30 / Atnaujinta 2023.11.30 19:01
   Viceministras E. Meilūnas: Rusijos atsakomybės už įvykdytus nusikaltimus užtikrinimas – saugesnės visų šalių ateities garantas
   Viceministras E. Meilūnas: Rusijos atsakomybės už įvykdytus nusikaltimus užtikrinimas – saugesnės visų šalių ateities garantas

   Lapkričio 29–30 dienomis Vilniuje vyko Rytų partnerystės seminaras saugumo ir gynybos klausimais, kurį organizavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Europos išorės veiksmų tarnyba. 

   Tradiciniame, jau nuo 2014 m. rengiamame seminare, šiais metais akcentuoti svarbiausi ES valstybių narių ir Rytų partnerių iššūkiai – Rusijos agresyvus karas prieš Ukrainą, hibridinės atakos ir kiti destabilizuojantys veiksmai Moldovoje, Sakartvele bei Armėnijoje. Daug dėmesio skirta naujausiai Europos Komisijos plėtros ataskaitai, kuri pirmą kartą istorijoje apėmė ir asocijuotas Rytų partnerystės valstybes (Ukrainą, Moldovą ir Sakartvelą). Seminare taip pat diskutuota, kokią galimą įtaką turės beprasidėsiančios ES plėtros derybos Rytų partnerystės politikos kontekste. 
    
   Renginio svečius sveikinęs Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ragino šalis toliau susitelkus padėti Ukrainai gintis nuo agresorės Rusijos. Užtikrinti, kad Rusija ir jos vadovybė neišvengtų atsakomybės už Ukrainoje vykdomus agresijos, karo ir kitus nusikaltimus.
    
   „Viena iš priežasčių, kodėl Rusija brutaliai užpuolė Ukrainą ir išlieka agresyvi kitų šalių atžvilgiu, yra ta, kad Rusija niekada nebuvo patraukta atsakomybėn ir nubausta už savo baisius nusikaltimus kitų tautų ir valstybių atžvilgiu. Norint, kad šis agresijos ir smurto ratas sustotų, Rusija turi atsakyti už savo veiksmus“. 
    
   Viceministras E. Meilūnas taip pat paragino toliau dėti visas pastangas, kad agresorė Rusija ir jos rėmėja Baltarusija tarptautinėje arenoje būtų visapusiškai izoliuotos. Šiame kontekste akcentuodamas vakarykštę Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos pasiektą pergalę – užkirstą kelią Rusijai būti išrinktai į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomąją tarybą 2024-2026 m. laikotarpiu. 
    
   „Turime ir kitose tarptautinėse organizacijose pakartoti tai, ką vakar pavyko pasiekti Hagoje. Rusija pirmą kartą istorijoje nepateko į šią Tarybą. Agresoriaus vieta ne prie civilizuoto pasaulio stalo, bet teisiamųjų suole, beje – toje pat Hagoje, Tarptautiniame baudžiamajame teisme“, –  pažymėjo E. Meilūnas.

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_2894.JPEG

   Sausio 29 d. Briuselyje vyko Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryba (BRT), kurioje Lietuvai atstovavo užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas.

   Europos Sąjunga » Naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   AMB foto.jpg

   Šiandien, lapkričio 29 d., kasmetinės Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos metu, vyko rinkimai į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomąją tarybą 2024–2026 m. laikotarpiui. Pirmą kartą organizacijos istorijoje į Vykdomąją tarybą neišrinkta Rusija, dauguma parėmė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kandidatūras.

   Daugiašaliai santykiai » Naujienos »
   Dėl Atravo 2023 11 03.png

   Užsienio reikalų ministerija įteikė notą Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai, ragindama nedelsiant spręsti Baltarusijos AE aplinkosaugos, branduolinės ir radiacinės saugos klausimus, laikantis tarptautinių reikalavimų ir standartų.

   Dvišaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »