Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis telefonu kalbėjosi su JAV Valstybės departamento atstove W. R. Sherman

Sukurta 2021.08.14 / Atnaujinta 2021.08.14 13:56

Rugpjūčio 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Ruth Sherman. Pokalbio metu aptarti dvišaliai ir daugiašaliai saugumo politikos bei ekonominio bendradarbiavimo klausimai,  strateginės partnerystės plėtojimas.

Pokalbyje aptarta politinė padėtis Baltarusijoje, patvirtinant bendrą Lietuvos ir JAV paramą Baltarusijos demokratiniam judėjimui ir dar kartą paraginant Aliaksandro Lukašenkos režimą nedelsiant nutraukti neteisėto migrantų srauto per Baltarusijos sieną organizavimo kampaniją.  

Ministras pabrėžė, kad Lietuvos vyriausybė sieks gilinti abipusiu interesu ir vertybėmis grįstą partnerystę su JAV, glaudesnius santykius su JAV laikydama vienu iš savo svarbiausių prioritetų. Pokalbio metu pažymėta, kad Lietuva kartu su JAV sieks ir toliau stiprinti transatlantinę partnerystę NATO aljanse ir gilinti JAV ir Europos Sąjungos (ES) bendradarbiavimą, taip pat ir Kinijos klausimu bei Lietuvos siekiu plėtoti abipusiai naudingus ryšius su Taivanu.

Aptariant Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione galimybes, ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad įgyvendinant Lietuvos vyriausybės programą, bus siekiama plėtoti Lietuvos verslui palankias galimybes, atveriant naujas rinkas šiame regione, kuriame sukuriama daugiau kaip 60 proc. viso pasaulio BVP.

G. Landsbergis taip pat pabrėžė, kad kartu su JAV sieks įgyvendinti įsipareigojimus, skatinant taiką, klestėjimą, saugumą, demokratiją ir žmogaus teises transatlantiniame regione ir visame pasaulyje. Ministras kvietė JAV prisidėti stiprinant NATO sąjungininkų ir ES solidarumą.