Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Rumunijos konsultacijos Trijų jūrų iniciatyvos klausimais

Sukurta 2022.11.10 / Atnaujinta 2022.11.10 15:57
    Lietuvos ir Rumunijos konsultacijos Trijų jūrų iniciatyvos klausimais

    Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministerijos ambasadorius junglumui ir Trijų jūrų iniciatyvai Gediminas Varvuolis susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Traian-Laurentiu Hristea ir aptarė Rumunijos pirmininkavimo Trijų jūrų iniciatyvai klausimus.

    Gediminas Varvuolis, susipažinęs su Rumunijos tolesne Trijų jūrų iniciatyvos vystymo vizija, atkreipė dėmesį, kad abiejų šalių požiūriai dėl regiono šalių infrastruktūros junglumo transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse vystymo krypčių yra labai artimi. Jis pabrėžė, kad dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis konsoliduotas regiono šalių bendradarbiavimas, įgyvendinant strateginius infrastruktūros projektus turi ypač svarbią reikšmę ir prisideda prie regiono ekonomikos vystymo bei strateginio atsparumo didinimo.

    Abi pusės taip pat akcentavo būtinybę sparčiau vystyti Europos Sąjungos Šiaurės-Pietų ašies infrastruktūros jungtis ir Trijų jūrų iniciatyvos platformą panaudoti Ukrainos atsigavimui, įtraukti šią šalį į regioninės infrastruktūros projektų įgyvendinimą.

    Rumunija perėmė Trijų jūrų iniciatyvos koordinavimo vairą iš Latvijos, kuri 2022 metų birželio 20-21 dienomis Rygoje surengė Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimą ir verslo forumą. Kitas šio regioninio bendradarbiavimo formato viršūnių susitikimas ir verslo forumas bus rengiamas Bukarešte 2023 metais. Lietuva planuoja jame aktyviai dalyvauti ir įnešti savo indėlį į šio formato tolesnį vystymą.