Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ES užsienio reikalų ministrai aptars reakciją į priešiškus Rusijos veiksmus

Sukurta 2021.05.09 / Atnaujinta 2021.05.09 13:07

Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas transatlantiniams santykiams ir Vakarų Balkanams, taip pat bus aptariami santykiai su Rusija, situacija Baltarusijoje, Afganistane, Sahelyje ir Libane.

Ruošiantis gegužės mėnesio Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptars reakciją į Rusijos veiksmus eskaluojant santykius su ES bei vidaus represijas prieš pilietinę visuomenę ir politinę opoziciją.

„Pastarieji Kremliaus žingsniai – nedraugiškų valstybių sąrašų rengimas ir sankcijų aukštiems Europos pareigūnams paskelbimas – dar labiau didina vertybinę prarają tarp ES ir Rusijos, o pilietinės visuomenės organizacijų paskelbimas ekstremistinėmis parodo visišką Kremliaus desperaciją siekiant išsaugoti valdžią“, - prieš vykdamas į Užsienio reikalų tarybą teigė ministras G. Landsbergis.

Su ES valstybių narių kolegomis Lietuvos diplomatijos vadovas pasidalins situacijos vertinimu ir siūlymais po savo vizito Pietų Kaukazo šalyse.

ES ir JAV gilinant transatlantinį bendradarbiavimą ir besiruošiant birželio 15 dienos ES–JAV viršūnių susitikimui Briuselyje (Belgija), ministrai aptars prioritetines sritis, kuriose reikėtų stiprinti veiksmų koordinavimą ir plėtoti dialogą su JAV.

ES užsienio reikalų ministrai nuotoliniu būdu susitiks su JAV Prezidento specialiuoju pasiuntiniu Johnu Kerry ir diskutuos apie klimato diplomatiją, kaip siekti ambicingesnių klimato politikos tikslų bei didžiųjų teršėjų įsipareigojimų mažinti taršą.

Susitikimo metu vyks strateginė diskusija apie padėtį Vakarų Balkanuose. Ministrai aptars geopolitinius ir saugumo klausimus, ES plėtros perspektyvas, galimybę aktyvesniam ES įsitraukimui ir bendradarbiavimui su kitais tarptautiniais partneriais regione.