Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
su pranešimu.png

Kovo 1 d. įvyko Lietuvos, Bulgarijos, Estijos, Graikijos, Latvijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrų virtualus susitikimas, skirtas Baltijos ir Juodosios jūros saugumo klausimams. Ministrai pabrėžė, kad būtina sutelkti visas jėgas didinant paramą Ukrainai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC02832.jpg

Vasario 28 dieną lietuvius iš visos Prancūzijos subūrė susitikimas su garsia lietuvių rašytoja Vaiva Rykštaite, kurį ambasadoje Paryžiuje organizavo asociacija BALTA kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
001 Ministras G. Landsbergis susitiko su Armėnijos ambasadoriumi.JPG

Vasario 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė naujai akredituotą Armėnijos ambasadorių Lietuvoje Arą Margarian.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Vasario 28 dieną į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje laikinasis reikalų patikėtinis Aleksandras Elkinas dėl jo interviu, vasario 27 dieną duoto Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“. Šiam pareigūnui buvo pareikštas protestas dėl jo išsakytų tikrovės neatitinkančių teiginių apie dvišalių santykių būklės priežastis, Kaliningrado tranzito modalumus bei Rusijos piliečių teises.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20240227_104008.png

Vasario 27 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministro padėjėju ekonomikos ir prekybos klausimais J.E. Saeedu Mubaraku Al Hajeri.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 26 dieną prisimindami Pasipriešinimo Krymo autonominės respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, kartu su Ukraina ir jos žmonėmis garsiai visam pasauliui sakome: „Krymas – tai Ukraina!“.

Ministerijos naujienos »
1.jpg

Vasario 26 dieną Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO surengė solidarumo su Ukraina renginį, kurio metu pasmerkta dvejus metus trunkanti Rusijos agresija prieš Ukrainą. Renginį Lietuvos atstovybė surengė UNESCO veikiančios Ukrainos draugų grupės vardu, bendradarbiaujant su Kanados nuolatine atstovybe prie UNESCO.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Pranešimai spaudai, vizualas į web. ir soc. tinklus .png

Pastaraisiais metais, po suklastotų 2020 m. Baltarusijos prezidento „rinkimų“ ir masinių protestų numalšinimo, Aliaksandro Lukašenkos režimas, siekdamas išlaikyti valdžią ir visišką šalies ir jos piliečių kontrolę, transformavosi į totalitarinę diktatūrą. Žmogaus teisių padėtis šalyje tapo kritinė: auga politinių kalinių skaičius, uždraustos opozicinės partijos, uždarytos visos nepriklausomos žiniasklaidos priemonės bei nevyriausybinės organizacijos, įvesta griežta cenzūra, tęsiasi represijos ir bauginimas siekiant atgrasyti nuo bet kokio dalyvavimo demokratiniuose procesuose ir mėginimo ginti savo teises bei laisves protestuose. Žmogaus teisių organizacijos nustatė tūkstančius kankinimo ir žiauraus jėgos struktūrų elgesio su Baltarusijos žmonėmis atvejų. Apie daugelio politinių kalinių likimą nėra jokios informacijos; neaišku, ar jie vis dar gyvi ir sveiki. Visa tai tapo įprasta Baltarusijos režimo praktika, siekiant palaužti bet kokį baltarusių bandymą protestuoti ar pasipriešinti. A. Lukašenkos režimas toliau naudoja agresyvią retoriką bei vykdo priešišką užsienio politiką savo kaimynų atžvilgiu – naudoja neteisėtus migrantus siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvoje ir kitose ES šalyse, nepaiso tarptautinės branduolinės saugos standartų, kartu su Rusija vykdo karinę agresiją prieš Ukrainą ir t. t.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
013 Ministras G. Landsbergis apdovanojo diplomatijos žvaigžde Japonijos konsulą.JPG

Vasario 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Lietuvos garbės generaliniam konsului Japonijoje Shigehiro Komaru.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje, skirtoje pasirengti vasario 26–29 dienomis Abu Dabyje vyksiančiai 13-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
3.jpeg

Vasario 23 dieną, Rusijos karo prieš Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje atidaryta kolektyvinė prancūzų ir ukrainiečių fotografijų paroda „Les Voix de la Liberté“. Renginyje, skirtame Ukrainos tautos kovai paremti, dalyvavo Ukrainos ambasadorius Prancūzijoje Vadym Omelchenko ir Prancūzijos Ukrainiečių Sąjungos pirmininkas Jean-Pierre Pasternak.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »

Šiandien, kaip ir kiekvieną dieną, esame kartu su Ukraina ir jos žmonėmis, didvyriškai besiginančiais nuo brutalios Rusijos karinės agresijos.

Situacija Ukrainoje » Kalbos, pareiškimai »
G. Landsbergis JT ST (1).jpeg

Vasario 23 dieną, Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
2.2.jpeg

Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke (JAV) pasisakė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje dėl padėties laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
2.JPG

Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo ir pasisakė sustiprinto dalyvavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje surengtame praėjus dvejiems metams nuo Rusijos agresijos karo Ukrainoje pradžios.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų