Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Nors aistros dėl „Brexit“ vis dar liepsnoja, o ir kitų iššūkių netrūksta, tačiau Europos Sąjunga atgauna vidinę ramybę ir pesimistinės nuotaikos, vyravusios prieš metus, sklaidosi. Lietuva taip pat įsitvirtina kaip konstruktyvi ES narė, kuri turi, ką pasakyti, vykdo savo įsipareigojimus ir yra gerai vertinama kitų šalių. Taip interviu LŽ teigė Lietuvos atstovė prie ES ambasadorė Jovita Neliupšienė.

Daugiau skaitykite: Lietuvos žinių straipsnyje
 

Straipsniai žiniasklaidoje »
vu.jpg

 „Iš savo patirties galiu teigti – Europos šalys visada susitaria, kad ir kiek tai užtruktų“, – teigia Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas. Pasak jo, grėsmių ES vienybei, tarp jų ir susijusių su Rusijos veikla, nereikėtų nei pervertinti, nei nuvertinti – svarbu būti tinkamai pasirengusiems jas atremti.

Straipsniai žiniasklaidoje »
Šiandien, kai Europa yra puolama ir daužoma iš visų pusių, aš reaguoju į tai kaip įsimylėjėlis, kuris deda ant vienos svarstyklių lėkštės visus jos trūkumus, o ant kitos – klausimą, ar aš galėčiau gyventi be jos. Ir nė vienas tų trūkumų ir net visus kartu sudėjus, neturi man pakankamo svorio, kad atsvertų tą klausimą.
Aš nežinočiau, kaip toliau be jos gyventi, todėl nenoriu ir negaliu prisidėti prie to choro patariančiųjų ir pamokslaujančių, kokia ji turi būti, į kurią pusę keistis: rečiau eiti į klubą, o dažniau į bažnyčią, atrodyti taip, o ne kitaip, leisti pinigus ar taupyti, mylėti vienus, o ne kitus. Kaip tikram įsimylėjėliui šie klausimai man atrodo ne esminiai, juolab, kad tie, kurie juos kelia, mėgsta užbaigti: jei Europa nedarys taip, kaip sakau AŠ, ji pasmerkta. Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/m-ivaskevicius-isimylejes-europa.d?id=74159178

 

Straipsniai žiniasklaidoje »

Lietuvai svarbi Europos Sąjungos perspektyva, jos išlikimas ir valstybių vienybė, o iš penkių siūlomų Bendrijos vystymosi scenarijų po Jungtinės Karalystės pasitraukimo nepalankiausi tie, kuriuose numatoma sutarčių peržiūra. Taip LRT RADIJUI sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Anot jo, po Antrojo pasaulinio karo Europa niekada nesigalynėjo su tokia gausa problemų, su tiek daug krentančių lėkštučių, kurias reikia visas sugaudyti – valstybės supranta, kad dezintegracijos ir subyrėjimo rizika labai didelė. Visas tekstas LRT.lt svetainėje

Straipsniai žiniasklaidoje »

Vilnius, lapkričio 29 d. (BNS). Europos Sąjunga (ES) šiuo metu patiria spaudimą iš populistų, Rusijos ir „Islamo valstybės“ grupuotės, kurie nori sukurti baimės ir chaoso atmosferą, sako Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Arnoldas Pranckevičius.

Interviu BNS pareigūnas teigė, kad dėl naujų grėsmių ir geopolitinės situacijos ES artimiausiais metais turės stiprinti savo gynybą.

A.Pranckevičiaus teigimu, Briuselio perspėjimą dėl kitų metų biudžeto naujoji Lietuvos valdžia turėtų vertinti kaip pagalbą ir draugišką priminimą.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje naujasis vadovas taip pat pakomentavo situaciją dėl pabėgėlių, ES ir JAV laisvos prekybos sutarties, projekto „Rail Baltica“, Astravo atominės elektrinės, žemės pardavimo užsieniečiams ir ES paramos Lietuvai po 2020 metų.

Straipsniai žiniasklaidoje »

Kanados ir Europos Sąjungos (ES) sekmadienį pasirašyta septynerius metus derinta laisvosios prekybos sutartis (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) ne tik atneš naudos Lietuvos maisto, chemijos ir baldų pramonėms, bet yra ir strategiškai svarbus politinis susitarimas Lietuvai, mano ekspertai. Daugiau skaitykite www.LRT.lt

Ekonominiai santykiai » Straipsniai žiniasklaidoje »

Vilnius, rugsėjo 8 d. (BNS). Vilniečiai yra labiausiai patenkinti gyvenimu savo mieste iš visų Europos Sąjungos valstybių sostinių gyventojų, rodo Eurostato tyrimas.

Europos Sąjunga » Straipsniai žiniasklaidoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata