Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

“Sibiro haiku” užsienio diplomatams ir tarptautinei žiniasklaidai primins Lietuvos tremties istoriją

Sukurta 2020.06.12 / Atnaujinta 2020.06.12 18:20
   “Sibiro haiku”  užsienio diplomatams ir tarptautinei žiniasklaidai primins Lietuvos tremties istoriją
   “Sibiro haiku”  užsienio diplomatams ir tarptautinei žiniasklaidai primins Lietuvos tremties istoriją

   Birželio 12 d. ES šalių ambasadorius, ES institucijų pareigūnus, tarptautinės žiniasklaidos atstovus pasiekė Lietuvos nuolatinės atstovybė ES dovana - knygos „Sibiro haiku“ leidimas anglų kalba.

   „Birželio 14 d. Lietuvoje minime Gedulo ir vilties dieną - 1941 m. vasarą daugiau nei 17 tūkstančiai moterų, vaikų, senolių gyvuliniais vagonais pajudėjo tremties amžino įšalo žemėje link, tai tapo masinių trėmimų pradžia. Tremtys -  skausmingiausia mūsų tautos istorijos dalis ir šios kolektyvinės traumos pasekmes iki šiol jaučia visa tauta. Kartu tai ir asmeninės, skausmu bei praradimais paženklintos, beveik kiekvienos šeimos istorijos.“  - taip tarptautinei bendruomenei Lietuvos ambasadorė ES Jovita Neliupšienė primena skaudžiausius Lietuvos istorijos tarpsnius.

   Lietuvos nuolatinės atstovybė ES tikisi, kad Jurgos Vilės ir Linos Itagaki jausmingas grafinis pasakojimas sudomins tarptautinę Briuselio bendruomenę ir padės atkreipti dėmesį į Lietuvai ir visai Europai aktualius XX amžiaus istorijos įvykius.