Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje – lietuviškų inovacijų, dizaino ir šiuolaikinio meno paroda

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.10 16:38
   Briuselyje – lietuviškų inovacijų, dizaino ir šiuolaikinio meno paroda
   Briuselyje – lietuviškų inovacijų, dizaino ir šiuolaikinio meno paroda
   Briuselyje – lietuviškų inovacijų, dizaino ir šiuolaikinio meno paroda

   Briuselyje pristatyta paroda „Atgimusiai Lietuvai - 30”, kurioje eksponuojami šiuolaikinio meno, mokslinių inovacijų ir dizaino objektai, sukurti per 30 Lietuvos Nepriklausomybės metų. Ši paroda turėjo būti pagrindiniu 2020 metų Kovo 11-osios minėjimo akcentu Belgijoje ir Liuksemburge.

   „Koronos virusas gerokai pakoregavo mūsų visų planus, todėl ir Kovo 11-ąją švenčiame pavėluotai, liepą. Tačiau pagrindinis šventės akcentas – veržli, kurianti, inovatyvi Lietuva išliko. Šiuolaikinis video menas, dizainas, mokslo išradimai – pradedant išmaniąja pakuote, įspėjančią apie gendantį maistą ir baigiant Lietuvoje sukurtomis kosminėmis technologijomis.
   Tikiuosi, kad ši paroda dar apkeliaus Belgiją, Liuksemburgą, kaip ir buvo planuota, o mums visiems suteiks dar vieną progą didžiuotis Lietuva ir jos kūrybiškumu“, – per parodos atidarymą tarptautinei bendruomenei pažymėjo Lietuvos ambasadorė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė.

   Parodą inicijavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje, kartu su menotyrininke Sonata Baliuckaite atrinkusi objektus, kurie pastaruoju metu garsina Lietuvos vardą pasaulyje: modernus echolotas „Deeper“, „Nanoavionics“ sukurtas palydovas, išmanusis rankos protezas „Crono“, „Mimica“ išmaniosios pakuotės, padedančios regos negalią turintiems žmonėms pajusti, kad produktas jau nėra tinkamas vartoti bei mažinantis maisto švaistymą. Kai kurie parodoje eksponuojami objektai buvo sukurti, gavus ES paramą.

   Tarp parodos objektų yra ir žymioji kėdė „Kudirka“,  paspirtukas „Pigeon“,  Rapolo Gražio gitara “Lava”, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės „Vandens lelijos“, Rimo Sakalausko, Jurgos Barilaitės , Audros Vau vaizdo instaliacijos.

   Parodos rengėjai tikisi, kad 2020 metų rudenį parodą išvys Europos koledžo Briugėje bei Karališkosios menų akademijos Briuselyje svečiai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »