Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
E. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Nors aistros dėl „Brexit“ vis dar liepsnoja, o ir kitų iššūkių netrūksta, tačiau Europos Sąjunga atgauna vidinę ramybę ir pesimistinės nuotaikos, vyravusios prieš metus, sklaidosi. Lietuva taip pat įsitvirtina kaip konstruktyvi ES narė, kuri turi, ką pasakyti, vykdo savo įsipareigojimus ir yra gerai vertinama kitų šalių. Taip interviu LŽ teigė Lietuvos atstovė prie ES ambasadorė Jovita Neliupšienė.

Daugiau skaitykite: Lietuvos žinių straipsnyje
 

Straipsniai žiniasklaidoje »
mp1.jpg

Birželio 27 d. Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES, vyko diskusija apie naująjį Europos planą Ukrainai, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, šio komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Aukščiausiosios Rados narys Ostap Yednak, žiniasklaidos atstovai, diplomatai, analitikai. Diskusijoje pristatytas 2017 m. kovo 3 d. Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetų sprendimu patvirtintas Lietuvos planas Ukrainai 2017-2020 m. ir iš jo kilusi iniciatyva „Naujas Europos planas Ukrainai“, kurioje numatoma mobilizuoti  finansinę paramą Ukrainai – Maršalo planą.

Europos Sąjunga »

Pirkimo pavadinimas: Sveikatos draudimo paslaugų viešasis pirkimas
Pirkimo būdas: Atviras konkursas
Pirkimo būdo pasirinkimo priežastys: Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 42 str. 2 d. 1 p.

Skelbimai »
vu.jpg

 „Iš savo patirties galiu teigti – Europos šalys visada susitaria, kad ir kiek tai užtruktų“, – teigia Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas. Pasak jo, grėsmių ES vienybei, tarp jų ir susijusių su Rusijos veikla, nereikėtų nei pervertinti, nei nuvertinti – svarbu būti tinkamai pasirengusiems jas atremti.

Straipsniai žiniasklaidoje »
spaudos laisve1.jpg

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES gegužės 2 d. surengtoje diskusijoje, skirtoje Spaudos laisvės dienos minėjimui, Lietuvos Radijo ir televizijos komisijos (LRTK) administracijos direktorius Nerijus Maliukevičius bei Radijo ir Televizijos komisijos nariai doc. dr. Mantas Martišius ir dr. Vincentas Vobolevičius diskutavo apie teisinius kovos su neapykantos kurstymu Rusijos TV  kanaluose Lietuvoje aspektus. Diskusijoje dalyvavo tarptautiniai žurnalistai, akredituoti Briuselyje, Europos Komisijos bei valstybių narių atstovai.

Užsienio politika ir diplomatija »
family foto.jpg

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Briuselyje kovo 28 d. Vyriausybės ES komisijos (VESK) nariai, visų Lietuvos ministerijų atstovai, atsakingi už ES klausimų koordinavimą, dalyvavo susitikimuose su ES institucijų atstovais.

Europos Sąjunga »
Šiandien, kai Europa yra puolama ir daužoma iš visų pusių, aš reaguoju į tai kaip įsimylėjėlis, kuris deda ant vienos svarstyklių lėkštės visus jos trūkumus, o ant kitos – klausimą, ar aš galėčiau gyventi be jos. Ir nė vienas tų trūkumų ir net visus kartu sudėjus, neturi man pakankamo svorio, kad atsvertų tą klausimą.
Aš nežinočiau, kaip toliau be jos gyventi, todėl nenoriu ir negaliu prisidėti prie to choro patariančiųjų ir pamokslaujančių, kokia ji turi būti, į kurią pusę keistis: rečiau eiti į klubą, o dažniau į bažnyčią, atrodyti taip, o ne kitaip, leisti pinigus ar taupyti, mylėti vienus, o ne kitus. Kaip tikram įsimylėjėliui šie klausimai man atrodo ne esminiai, juolab, kad tie, kurie juos kelia, mėgsta užbaigti: jei Europa nedarys taip, kaip sakau AŠ, ji pasmerkta. Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/m-ivaskevicius-isimylejes-europa.d?id=74159178

 

Straipsniai žiniasklaidoje »

Lietuvai svarbi Europos Sąjungos perspektyva, jos išlikimas ir valstybių vienybė, o iš penkių siūlomų Bendrijos vystymosi scenarijų po Jungtinės Karalystės pasitraukimo nepalankiausi tie, kuriuose numatoma sutarčių peržiūra. Taip LRT RADIJUI sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Anot jo, po Antrojo pasaulinio karo Europa niekada nesigalynėjo su tokia gausa problemų, su tiek daug krentančių lėkštučių, kurias reikia visas sugaudyti – valstybės supranta, kad dezintegracijos ir subyrėjimo rizika labai didelė. Visas tekstas LRT.lt svetainėje

Straipsniai žiniasklaidoje »
DSC06946.JPG

 Belgijoje gyvenantys lietuviai ir Lietuvos draugai sausio 14 d. prisijungė prie Vilniuje vykusio bėgimo "Gyvenimo ir mirties keliu". Bėgime dalyvavo 60 bėgikų, visi, įveikę pasirinktas distancijas – 5 arba 9 km, buvo apdovanoti atminties medaliais. Bėgimas, jau tapęs tradiciniu, Briuselyje vyko 4 kartą.

Lietuviai Belgijoje »

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Sąjungos „Brexit“ derybininku Micheliu Barnieriu. Šio susitikimo tikslas – darbo konsultacijos prieš „Brexit“ derybų pradžią. Europos Komisijos narys lanko visų 27 ES šalių sostines, siekdamas pristatyti būsimas derybas ir sužinoti kiekvienai valstybei narei jose aktualius klausimus. Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos Prezidentės spaudos tarnybos pranešime

Europos Sąjunga »
nr1.jpg

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES gruodžio 16 dieną vyko renginiai, skirti pirmiems atkurtos Lietuvos žingsniams Briuselyje pažymėti. Diskusijoje „Quo Vadis Europa? Quo Vadis, Lietuva?“ buvę ir esami Lietuvos ambasadoriai ES, aukštas pareigas ES institucijose užimantys lietuviai dalinosi įžvalgomis apie Lietuvos vaidmenį, brėžiant ES ateitį.  

Istorinė, kultūros diplomatija »

Vilnius, lapkričio 29 d. (BNS). Europos Sąjunga (ES) šiuo metu patiria spaudimą iš populistų, Rusijos ir „Islamo valstybės“ grupuotės, kurie nori sukurti baimės ir chaoso atmosferą, sako Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Arnoldas Pranckevičius.

Interviu BNS pareigūnas teigė, kad dėl naujų grėsmių ir geopolitinės situacijos ES artimiausiais metais turės stiprinti savo gynybą.

A.Pranckevičiaus teigimu, Briuselio perspėjimą dėl kitų metų biudžeto naujoji Lietuvos valdžia turėtų vertinti kaip pagalbą ir draugišką priminimą.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje naujasis vadovas taip pat pakomentavo situaciją dėl pabėgėlių, ES ir JAV laisvos prekybos sutarties, projekto „Rail Baltica“, Astravo atominės elektrinės, žemės pardavimo užsieniečiams ir ES paramos Lietuvai po 2020 metų.

Straipsniai žiniasklaidoje »
envvawx (2).jpg

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje lapkričio 25 dieną vyko diskusija „Ekonominė smurto prieš moteris kaina“ minint tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną. Diskusijoje, organizuotoje kartu su forumu „Moterys parlamente“ (angl. Women in Parliaments, WIP), dalyvavo užsienio valstybių diplomatai, ES institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata