Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyksta pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas

Sukurta 2018.10.04 / Atnaujinta 2018.10.04 15:26
  Vilniuje vyksta pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas

  Spalio 3–5 dienomis Vilniuje Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva vyksta  pirmasis tarptautinis diasporos politikos planuotojų forumas.

  Konsultacijų metu forumo dalyviams buvo pristatyti valstybės diasporos politikos įgyvendinimo modeliai, aptarti gerosios praktikos pavyzdžiai ir darbo su diaspora iššūkiai.

  „Svarbu, kad diasporos politiką sėkmingai įgyvendinančios šalys dalijasi gerąja patirtimi, naujomis idėjomis, mokosi iš viena kitos sėkmės istorijų ir klaidų. Tai ta sritis, kurios šalys nekonkuruoja viena su kita, bet atvirkščiai – yra daugybė potencialo bendradarbiauti. Džiaugiuosi, kad pirmasis forumas surengtas Lietuvoje, ir tikiuosi, kad ši graži tradicija, kurią pradedame Vilniuje, peraugs į tradicinį renginį“, – sakė užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas forumo dalyvius.
   

  Užsienio reikalų ministerija dalyvauja formuojant ir įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės politiką ryšių su užsienio lietuviais srityje ir koordinuoja 2011 metais patvirtintą „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą, kurią kartu įgyvendina 14 valstybės institucijų ir įstaigų. Šiuo metu rengiama nauja „Globalios Lietuvos“ programa 2020–2030 metų laikotarpiui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_8766-2.jpg

  Gruodžio 13 dieną ministras Linas Linkevičius įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalius Lietuvos diasporos atstovams už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę.

  Ministerijos naujienos »
  ministras diaspora.jpg

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos Prezidento rūmuose vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuotas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Lapkričio 16 dieną Masačiusetso valstijos (JAV) Shrewsbury mieste surengta Bostono lituanistinės mokyklos 70 metų jubiliejaus šventė. Šventėje dalyvavę Lietuvos diplomatai mokyklos mokytojams, moksleiviams ir vadovams padėkojo už nenuilstamą darbą vykdant kilnią ir gražią misiją.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  WEB BANERIS KARUSELĖ RIGHT-BOTTOM.png

  Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

  Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »