Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Sirijos ir Vakarų Balkanų ateitis – ES užsienio reikalų ministrų dėmesio centre Sofijoje

Sukurta 2018.02.16 / Atnaujinta 2018.02.16 10:28
  Sirijos ir Vakarų Balkanų ateitis – ES užsienio reikalų ministrų dėmesio centre Sofijoje

  Vasario 15-16 dienomis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Bulgarijos sostinėje Sofijoje. ES ministrų darbotvarkėje Sirijos, Vakarų Balkanų, Šiaurės Korėjos bei saugumo ir gynybos klausimai.

  ES užsienio reikalų ministrai aptarė Vakarų Balkanų šalių ateities perspektyvas europinės integracijos kelyje. Diskusija įvyko po vasario pradžioje Europos Komisijos paskelbtos strategijos “Įtikinama plėtros perspektyva ir didesnis ES įsipareigojimas Vakarų Balkanų šalims”. „Komisijos strategija Vakarų Balkanų klausimu siunčia svarbų politinį signalą ne tik šio regiono, bet ir kitoms Europos šalims turinčioms europinių aspiracijų“, – sakė Lietuvos viceministras N. Germanas. Jis taip pat akcentavo, kad kelias į narystę ES yra pagrįstas individualiu kiekvienos šalies pastangų įvertinimu bei bendrų ES vertybių, aiškios Europinės krypties laikymusi, o išankstinio šalies narystės datų nustatymo šiame procese negali būti. Tokios nuomonės laikėsi ir kitų ES narių ministrai.

  Dėl stringančių politinio sprendimo paieškų ir toliau vykstančių karinių susirėmimų Sirijos teritorijoje Sirijos klausimas išlieka vienas aktualiausių šių dienų Europos Sąjungos užsienio ir saugumo politikos darbotvarkėje. Ministrai kalbėdami apie Siriją išsakė susirūpinimą dėl toliau išliekančios blogos saugumo situacijos šalyje, akcentavo, kad būtina atstatyti Ženevos dialogą, remti JT Generalinio sekretoriaus specialųjį pasiuntinį Sirijos klausimu Steffan de Mistura ir jo pastangas, o ES pagalba atstatant šalį turi būti susieta su politinės tranzicijos sąlyga.

  Ministrai taip pat aptarė situaciją Korėjos pusiasalyje, kur vykstant Olimpinėms žaidynėms įtampa sumažėjo, tačiau grėsmė dėl Šiaurės Korėjos vykdomos branduolinės politikos išlieka. ES ministrai sutarė, kad diplomatinis spaudimas Šiaurės Korėjai, pasitelkiant ekonomines sankcijas, turi būti tęsiamas.

  Šiandien ES užsienio reikalų ministrai tęsia diskusijas su ES valstybių kandidačių – Albanijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos, Turkijos – ministrais Vakarų Balkanų, Europos ir artimos kaimynystės saugumo ir gynybos klausimais.

   

  Naujienlaiškio prenumerata